چند مدار جذاب و ساده

امروز برایتان یک مدار کاربرد در زمینه الکترونیکی اماده کرده ایم که سیگنال ژنراتور نام دارد ، یک سیگنال ژنراتور باید قابلیت تولید انواع سیگنالها و پالسهای الکتریکی از جمله شکل موجهای مربعی و سینوسی و دندان اره ای و مثلثی و غیره را داشته باشد ، سیگنال ژنراتور های با نام اسیلاتور هم شناسایی می شوند و بدون وجود این مدارات الکترونیک پیشرفتی نمی کرد و در بیشتر دستگاه های الکترونیکی از جمله فرستنده های مخابراتی و دیگر دستگاه ها از این مدارات استفاده شده است و بسیار مدارات مهم و کاربردی ای میباشند ، مدار زیر هم قادر است برخی از شکل موج های ذکر شده را تولید نماید . 

شماتیک مدار سیگنال ژنراتور
 

مدار سیگنال ژنراتور


 

 

یک مدار ساده و زیبا برای ترمز هنگام دنده عقب ماشین 
 
از این مدار می توانید برای موتور سیکلت هم استفاده کنید 

آیسی بکار رفته در مدار آیسی 555 است و ترانزیستور از نوع قابلمه ای 3055 است که می توانید به جای آن از جایگزین ترانزیستور منفی bc107 استفاده کنید اما توان 3055 را ندارد . 
 
 
 

 

 

 

مدار تبدیل انواع سیگنالهای آنالوگ به سیگنالهای دیجیتالی
 
این مدار بسیار مدار مهم و کاربردی ای در زمینه الکترونیک میباشد
 
در این مدار از یک آیسی adc 0808 استفاده شده است که در بازار یافت می شود .  
 
 

 

 

 

 

 

یک مدار چراغ چشمک زن یا همون فلاشر ساده برای شما دوستان گرامی آماده کردیم 
 
در این مدار از ایسی ال ام 3909 استفاده شده و تنها یک قطعه دیگر آنهم یک خازن است دارد و هیچ قطعه دیگری ندارد و بسیار مدار مبتدی و ساده ای است .
 
نقشه شماتیک مدار فلاشر
 
 

 

 

 

یک مدار آمپلی فایر زیبا و عملی و خوب 
 
قدرت این آمپلی فایر در حدود 10 وات می باشد و به وسیله آیسی tda2822 ساخته می شود که یک آیسی متداول و ارزان قیمت و همچنین با کیفیت هست ! این مدار رو حتما بسازید و امتحانش کنید همچنین می تونید مدار رو ساده تر هم کنید .  

 

 

 

 

 

 

امروز برای شما دوستان عزیز یک مدار الکترونیکی فرستنده اف ام FM بسیار ساده و بسیار پر قدرت و کاملا حساس را اماده کرده ایم این مدار قادر است صداهای تولید شده در محیط اطراف را تا فاصله 2 متری دریافت ، تقویت و روی موج اف ام ارسال کند که با این حالت شما می توانید از آن به عنوان استراق السمع نیز استفاده کنید . 

FM TRANSMITTER 

 

 

 

 

یک مدار الکترونیکی برای ساخت رادیوی جیبی همراه با کیفیت عالی و قدرت مناسب و انتن دهی بالا ، این مدار از آیسی ال ام 386 برای تقویت امواج رادیویی دریافتی اش استفاده می کند و پس از تقویت صدای شبکه های رادیویی مختلف بر روی موج اف ام را می توانید از طریق هدفون تعبیه شده بشنوید ، در ضمن این مدار دارای ولوم تنظیم شبکه میباشد . 


 

 

 

 

مداری که در تصویر دارید یک مدار سوییج با ثبات میباشد که وقتی سویچ فشاری را بفشارید مدار به حالت وصل می رود و رله را وصل می کند و وقتی که سوییچ s1 را فشار دهید دوباره رله را قطع میکند .
 
شماتیک مدار سوییچ با ثبات
 

 

 

 

یک مدار چراغ چشمک زن سه دیودی ساده و بدردبخور زیبا
 
دارای سه چراغ قرمز - زرد - سبز موسوم به چراغ راهنمایی
 
این مدار بسیار ساده و مبتدی است و برای آموزش افراد مبتدی مناسب میباشد
 
 
 

 

 

 

 

امروز براتون یک مدار توپ و با حال آماده کردم که کیفیت بالایی هم داره
 
مدار لامپ کم مصرف LED !
 
 نظرتون رو هم لطفا بیان کنید / ممنون 

 
/ 0 نظر / 608 بازدید