مقدمه در مورد الکترونیک

 

 

هیچ چیز واقعا خراب نیست ! حتی ساعتی که

از کار افتاده است ، دو بار در روز زمان را

درست نشان می دهد. توماس ادیسون

قانون اهم

 

جریان+خازن+ولتاژ

 

اینم کار مقاومت الکتریکی.

 

الکترونیک دانش مطالعهٔ عبور جریان الکتریکی از مواد مختلف - مانند نیمه‌رساناها، مقاومت‌ها، القاگرها و خازن‌ها - و آثار آن است. الکترونیک همچنین به عنوان شاخه‌ای از فیزیک نظری شناخته می‌شود. طراحی و ساخت مدارهای الکترونیکی برای حل مشکلات عملی، قسمتی از مباحث موجود در مهندسی الکترونیک را تشکیل می‌دهد.

در برخی موارد مطالعه المان‌های جدید نیمه‌رسانا و فن‌آوری‌های نزدیک به آن، شاخه‌ای از فیزیک در نظر گرفته می‌شود. این مقاله بیشتر به مفاهیم مهندسی الکترونیک می‌پردازد.

الکترونیک از الکترون گرفته شده است.یونانیان قدیم(پدران علم الکترونیک)متوجه یک نوع انرژی در مواد شدند و چندین سال بعد متوجه شدند که این انرژی در دو صورت مثب و منفی است.

و بعدها توماس ادیسون برق را به طور عملی ساخت ولی بزرگترین مشکلش این بود که برق dcبود.که مطمئناکاربردی تو زندگی روزمره ما نداشت گرچه بیشتر وسایل هوشمند مثل کامپیوتر و.. با جریان مستقیم کار می کنند.ولی لوازم خانگی و مخصوصا برق شرکت ها و موتور ها با جریان متناوب کار می کنند.

چندین ماه بعد ادیسون یکی از کارمند های شرکتش رو اخراج کرد. که بعد همون کارمن اخراجی برق متناوب را تولید و شرکت برق توماس را برشکسته کرد که حالا دیگه اینقد وارد جزئیات نشیم روحشون شاد واقعا به جامعه بشریت خدمت کردند.

بچه یه سوال دارم لطفا جواب بدید 

«اگه به جایی نیوتن بودید بعد سیب میافتاد رو فرق سرتون با سیب چیکار می کردید»

خواهش میکنم تو قسمت نظرات اعلام کنید.

/ 0 نظر / 156 بازدید